Puchar Świata w Zakopanem


Skoki narciarskie na dużej krokwi

Noclegi w Zakopanem cennik noclegów w Zakopanem weekend majowy w Zakopanem Sylwester w Zakopanem Zdjęcia pokoi gościnnych Krupówki - najbardziej znana ulica w Polsce
Puchar świata w skokach narciarskich
Puchar świata w skokach narciarskich na dużej Krokwi w Zakopanem awansował do rangi najważniejszego, czy może najpopularniejszego wydarzenia sportowego w Polsce. Za sprawą sukcesów Adama Małysza popularność skoków narciarskich w Polsce wzrosła ogromnie i nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, choć wyniki naszych skoczków są dalekie od tych jakie uzyskiwał Małysz w okresie swej świetności. Niemniej jednak kazdego roku w styczniu Zakopane zostaje opanowane przez fanów tej dyscypliny sportowej i przez dwa, trzy dni trwa szaleństwo trąbek, flag, barw narodowych na twarzach i pochodów zjednego krańca miasta na drugi. Oczywiście centralnym punktem obchodów jest skocznia i niezawodne w kazdej sytuacji Krupówki. Ceny kwater w tym okresie zdecydowanie rosną i zarezerwowanie kwatery o dobrej lokalizacji wymaga podjęcia wcześniejszych starań.
Puchar świata w skokach narciarskich Zakopane

fot. Łukasz Niedźwiedzki

Puchar Świata w skokach narciarskich
Zakopane 2012
 • 19.01.2012 czwartek
  16.00 Oficjalny trening HS-134 (2 serie)
  18.00 seria kwalifikacyjna
 • 20.01.2012 piątek
  15.30 seria próbna
  16:30 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134
 • 21.01.2012 sobota
  15:00 Seria kwalifikacyjna
  16:30 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

Ceny biletów na Puchar Świata w Zakopanem:
 • Sektory górne A i B - 70 zł (miejsca stojące)
 • Sektor dolne C i D - 60 zł (miejsca stojące)
 • Trybuna T - 150 zł (miejsca siedzące bez cateringu)
 • Gość - 350 zł (miejsca siedzące z cateringiem)
 • Kwalifikacje ulgowy - 10 zł
 • Kwalifikacje normalny - 20 zł
Adam Małysz wręczy medale?

Po zakończeniu przez Adama Małysza kariery w charakterze skoczka, kibice mianowali jego następcą Kamila Stocha. W poprzednim sezonie wygrał konkursy PŚ w Zakopanem, Klingenthal i Planicy. W tym już trzy razy stanął na podium - w Lillehammer, Engelbergu i Bad Mitterndorf. Czy w Zakopanem uda mu się ta sztuka? Jeśli tak to na którym stopniu podium stanie? Zobaczymy. W każdym razie jest już prawie pewne, że Adam Małysz weźmie udział w dekoracji zwycięzców konkursu w Zakopanem.

Noclegi w Zakopanem Spanie we Frydmanie przewodnicy wysokogórscy